School
USD-437
Tax Unit
500

Value Summary

2025 Appraisal
$567,200
2026 Appraisal
$584,220
Total Assessed
67,186
2025 Mill Levy
160.566

2026 Value by Class

Class Land Value Imp. Value Value By Class
Residential $38,100 $546,120 $584,220

Property Description

Condensed legal description: Do not use for legal purposes.

SOUTH POINTE BAY , BLOCK C , Lot 5 , ACRES 1.50 , BLK C LT 5 SECTION 06 TOWNSHIP 13 RANGE 15

Instrument #
2022R09006
Recorded Date
05/06/2022
Block
C
Lot
5
Section
06
Township
13
Range
15
Comment:
Deed Book/Page 3362/983

Land Information

Area

Type
Primary Site
Acres
1.50