School
USD-437
Tax Unit
624

Value Summary

2025 Appraisal
$306,500
2026 Appraisal
$318,760
Total Assessed
36,658
2025 Mill Levy
142.02

2026 Value by Class

Class Land Value Imp. Value Value By Class
Residential $15,300 $303,460 $318,760

Property Description

Condensed legal description: Do not use for legal purposes.

DEERBROOK SUBD , BLOCK B , Lot 2 , BLK B LT 2 DEERBROOK SUB SECTION 22 TOWNSHIP 12 RANGE 14

Instrument #
2024R15755
Recorded Date
10/11/2024
Block
B
Lot
2
Section
22
Township
12
Range
14
Comment:
Deed Book/Page 3441/168

Land Information

Frontage & Depth

Type
Irregular Lot
110 ft
96 ft
138 ft